PIRICSE KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KONZORCIUMI PARTNEREIVEL

496 823 965 FORINT

TÁMOGATÁST NYERT AZ

EFOP-1.5.3-16-2017-00119

AZONOSÍTÓSZÁMÚ,

„A CÉL KÖZÖS, EGYÜTT A JÖVŐNKÉRT!” CÍMŰ PROJEKT MEGVALÓSÍTÁSÁRA.

 

Projektgazda: Piricse Község Önkormányzata

A támogatás mértéke: 100%

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021.04.30.

A projekt megvalósításának ideje: 2018.05.01. - 2021.04.30.

 

Konzorciumi tagok:

 

Programunk során a helyi igényeket és szükségleteket figyelembe véve, komplex módon nyújtsunk segítséget a településeken. Valós helyi igényekre reagálva, célzottan segítjük a programelemekkel a területi kapacitáshiányból adódó problémákat.

Célunk:

Programjaink során a lakosság foglalkoztathatóságát munkaerő-piaci esélyeket javító képzések, egyéni fejlesztési tervek, kompetenciafejlesztés, mentorálás, szemléletformálás segíti. A helyi kisközösségek szerepét generációs programokkal, sport napokkal, ifjúsági – és idősek klubjának létrehozásával kívánjuk támogatni. Nagy hangsúly helyeződik a vidék megtartó képességének erősítésére, ennek érdekében munkaszocializációs tréningek, önkéntes képzések kerülnek megszervezésre. A projekt erősíteni kívánja az egészséges életmód közösségi szintű megerősítését, melynek érdekében tartalmas egészségnapok kerülnek megrendezésre.

2018. július 2.

Piricse Község Önkormányzata

SAJTÓKÖZLEMÉNY

PIRICSE KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KONZORCIUMI PARTNEREIVEL 496 823 965 FORINT TÁMOGATÁST NYERT A „ A CÉL KÖZÖS, EGYÜTT A JÖVŐNKÉRT” CÍMMEL AZ EFOP-1.5.3-16-2017-00119 AZONOSÍTÓSZÁMÚ PROJEKTEN.

A projektet az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta. A konzorciumot magába foglaló 10 településen – Nyírderzs, Nyírcsászári, Nyírkáta, Nyírpilis, Encsencs, Piricse, Penészlek, Ömböly, Balkány, Kállósemjén – a projekt 36 hónapja során különböző programok valósulnak meg. Fő célkitűzésünk, hogy a helyi igényeket és szükségleteket figyelembe véve, komplex módon nyújtsunk segítséget a településeken. Valós helyi igényekre reagálva, célzottan segítjük a programelemekkel a területi kapacitáshiányból adódó problémákat.

Célunk a humán közszolgáltatások terén jelentkező szakemberhiány enyhítését szolgáló ösztönző programok megvalósítása; a hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztathatóságra való felkészítése; munkaerő-piaci eszközökben való részesedésének és munkaerő-piacon való megjelenésének elősegítése; a helyi kisközösségek társadalom-szervező szerepének megerősítése; közösség egészségfejlesztése; a térségi életminőség javítása; a vidék megtartó képességének fejlesztése, valamint az ezzel kapcsolatos disszemináció támogatása.

Programjaink során a lakosság foglalkoztathatóságát munkaerő-piaci esélyeket javító képzések, egyéni fejlesztési tervek, kompetenciafejlesztés, mentorálás, szemléletformálás segíti. A helyi kisközösségek szerepét generációs programokkal, sport napokkal, ifjúsági – és idősek klubjának létrehozásával kívánjuk támogatni.

Nagy hangsúly helyeződik a vidék megtartó képességének erősítésére, ennek érdekében munkaszocializációs tréningek, önkéntes képzések kerülnek megszervezésre. A projekt erősíteni kívánja az egészséges életmód közösségi szintű megerősítését, melynek érdekében tartalmas egészségnapok kerülnek megrendezésre.

A program tervezett fizikai befejezése 2021. január 31.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Gasztronómiai nap

 

A projekt keretében Gasztronómiai napot tartottunk. Közös főzést kóstolással egybekötve, Gyerekek részére programokat szerveztünk, volt ugráló vár, kisvonat, kreatív foglalkozás keretében gyöngyfűzés, kézügyességet fejlesztő játékok készítése, festés. Életmód tanácsadó tartott előadást, ezen belül volt ételbemutató, egészséges ételek, nyers zöldségek ismertetése. 3 fő fellépő előadásával színesítette a rendezvényt, akiknek nagy sikere volt, a színpadon hang-és fénytechnika alkalmazásával. A résztvevők részére rendezvény sátrakat állítottunk fel, ezzel is szolgálva a kényelmes főzést és étkezést.

 

Egészségünkre! Négy alkalmas információs nap.

 

A projekt keretében Egészségünkre! 4 alkalmas információs napot tartottunk. A védőnő együttműködésével egészségügyi szűrést szerveztünk, vérnyomásmérést, vércukorszint mérést stb. Gyerekek részére programokat szerveztünk, volt ugráló vár, kisvonat, kreatív foglalkozás keretében gyöngyfűzés, kézügyességet fejlesztő játékok készítése, festés. Életmód tanácsadó tartott előadást, ezen belül volt ételbemutató, egészséges ételek, nyers zöldségek ismertetése. A nyár végi jó időre való tekintettel a programok sikeresek és eredményesek voltak. Az utolsó alkalom a Gasztronómiai nappal egybekötve lett megtartva, így nagy létszámú résztvevőt tudtunk mozgósítani az egészségügyi szűrésre is.

 

Családi nap

156 óra sporttevékenység

 

2018. november elejétől december végéig valósult meg a projekt keretében az iskola idő utáni 156 óra sporttevékenység. Az akadályversenyeket, labdajátékokat nagyon ügyesen és még több lelkesedéssel teljesítették a gyerekek. A rendszeres sportolással a gyerekek energikusabbak, fittebbek, hosszútávon egészségesebbek lesznek, megelőzhető a túlsúly növekedése. A foglalkozások végén üdítővel és finomságokkal kínáltuk a résztvevőket. Több alkalommal teremfocit, pingpong versenyt szerveztünk. A várva várt havazást kihasználva szánkóztunk, hógolyóztunk, hóembert építettünk.

 

Kézműves klub

Ifjúsági klub

Kommunikációs tréning

Kompetenciamérés

 

Programelem volt a kompetenciamérés, amit 2 csoportban bonyolítottunk le. Minden résztvevő 2 féle kérdőívet töltött ki. 45 perc állt rendelkezésre, hogy a résztvevők a kérdőívet kitöltsék. A kompetenciamérésről tanúsítványt kaptak.

 

Szünidei gyermekétkeztetés

Szakmai beszámoló

 

Az EFOP-1.5.3-16-2017-00119 - „ A cél közös együtt a jövőnkért!” elnevezésű projekt keretében Nyírcsászári településen 2018. június 1-én megkezdte munkáját a területi szakmai asszisztens, a szociális mentor és a közösségszervező, júliustól négy szakembert foglalkoztatunk a projekt keretében, fejlesztőpedagógust, pszichológus, életmód tanácsadót és gyógytornászt. A szakemberek együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá a helyi óvodával és iskolával. Megvalósítottuk a lakosság körében a projekt megismertetését.

A kötelező nyilvánosság biztosítása megtörtént, az önkormányzat alhonlapjára a szükséges dokumentumok feltöltésre kerültek, folyamatosan frissítve azokat.

Jól látható helyre kihelyeztük a C projekt táblát.

2018. június 18-tól megkezdtük a szünidei gyermekétkeztetéshez kapcsolódó programunkat, melynek keretében 3 nyári szünetben gyerekfelügyeletet biztosítunk, minden nap változatos programokat szervezünk, festés, agyagozás, gyöngyfűzés.

A projekthez szükséges technikai eszközök, kreatív anyagok, élelmiszerek, egyéb anyagok beszerzése árajánlatok kérését követően megvalósult.

A szociális mentor az érintett célcsoportok körében ismertette a projektet, álláskeresőket toboroz, önéletrajzírással segíti a munka világába való visszatérésüket. A toborzás és a mentorálás eredményes.

Megvalósult az Ifúsági Klub, az iskola utáni 156 óra sporttevékenység megnevezésű programunk. Az Ifúsági Klubbal Debrecenbe az Adventi vásárba kirándultunk.

A Kézműves Klub beépült a fejlesztő pedagógus munkakörébe, a klub havonta egyszer működik.

2018.10.18-án megrendezésre került a projekt keretében a Családi nap, a programjainknak köszönhetően megvalósult több generáció együttműködése, összehoztuk a roma és magyar családokat, az idősebb generációt és a gyerekeket. A gyerekek játékos vetélkedőkkel, fellépéssel kedveskedtek a résztvevőknek, valamint az idősek és családok szórakoztatására táncos, zenés előadók is felléptek.

2018. november 8-án 30 fővel, 2 db, 15 fős csoportban megvalósult matematikából és írásbeli kommunikáció szövegértésből a kompetencia felmérés.

Megvalósult a házipénztár tréning, a kommunikációs tréning, a Gasztronómiai nap rendezvény és az Egészségünkre! 4 alkalmas információs nap.

A vállalt programelemek nagy részét megvalósítottuk, szakmai területen nagyon eredményes a program. A projekt befejezésének várható időpontja 2021. április 30.

 

Nyírcsászári, 2020.05.15.